Jak ubrać się na wesele?

Wesele to szczelne wydarzenie nie tylko w życiu młodej pary, ale także zaproszonych gości. Wyjątkowość tej okazji warto podkreślić odpowiednim strojem.

Wesele – jak się ubrać?

Większość kobiet decyduje się na sukienki, ale to nie jedyna opcja do wyboru. Ciekawe będzie się prezentować elegancki kombinezon czy spódnica z bluzką.

Szukając stroju na wesele zwróćmy uwagę na kolory. Tradycyjnie biel jest zarezerwowana dla panny młodej. Dlatego lepiej unikać sukienek w w odcieniach bieli czy bardzo jasnego beżu. Nawet jeśli panna młoda zrezygnowała z tradycyjnej, białej sukni ślubnej. Kolejnym kolorem na cenzurowanym jest czerń. Ten kolor jest oczywiście elegancki, ale w naszym kręgu kulturowym kojarzy się ze śmiercią i żałobą. Niektóre przesądne osoby wierzą, że czerń przynosi pecha młodej parze. Jeśli mimo wszystko ktoś nie wyobraża sobie stylizacji w innym kolorze, to warto do niej dobrać dodatki  w innych barwach. Dzięki akcesoriom stylizacja w czerni nie będzie aż tak poważna.

Po drugie zwróćmy uwagę jak dana kreacja wygląda w ruchu, czy nie odsłania zbyt wiele. To istotne, bo przecież na większość polskich wesel sporo się tańczy. Za krótka sukienka czy zbyt okazały dekolt mogą nam sprawić kłopoty.

Jeśli ślub ma miejsce w kościele to zadbajmy o to żeby w świątyni nie odsłaniać za dużo. Nie oznacza to oczywiście, że musimy zrezygnować z sukienki na ramiączkach  czy takiej z odkrytymi plecami. Do kościoła włóżmy jakieś eleganckie okrycie. W chłodniejsze dni możemy postawić na marynarkę czy płaszczyk. W upalne lato sprawa nieco się komplikuję. Uratować sytuację może cienki szal lub narzutka.

One thought on “Jak ubrać się na wesele?

Dodaj komentarz