Kobiece ciekawostki – o tym nie wiedziałaś!

Mówi się, że kobiety pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Uważa się tak dlatego, że cechy obu płci niekiedy są zupełnie różne. Jakie są ciekawe fakty, które dotyczą kobiet?

Kobieto! Znasz odpowiedź – zapytaj mimo to!

Jedną z ciekawych aspektów dotyczących kobiet jest to, że ich serca biją szybciej niż serca mężczyzn. Mówi się, że kobiety są bardziej prawdomówne. Potrafią płakać od 30 do 64 razy w roku, a dziennie wypowiadają około 20 tysięcy słów. Jest to liczba dwukrotnie wyższa od mężczyzn. Kobiety mają szerokie pole widzenia, co sprawia, że mogą widzieć wiele rzeczy jednocześnie. Mają lepsze kubki smakowe. Przyjęło się, że kobiety często pytają o rożne sprawy, mimo tego, że… znają odpowiedź. Uśmiechają się częściej niż mężczyźni, a także potrafią odczytywać emocje drugiego człowieka.

Prawa wyborcze – od kiedy mają je kobiety?

Kobiety mają zakaz prowadzenia samochodu w Turkmenistanie. W Polsce prawa wyborcze uzyskały 28 listopada 1918 roku dzięki dekretowi wydanemu przez Józefa Piłsudskiego. Pierwszym krajem, który pozwolił kobietom na głosowanie w wyborach była Nowa Zelandia, a pierwszą kobietą, która zasiadła na stanowisku premiera została premier Sri Lanki Simimavo Bandaranaike. w związku z mutacją genetyczną są kobiety, które rozróżniają miliony dodatkowych kolorów.

Najmłodsza matka w historii

Rajstopy były noszone pierwotnie przez mężczyzn z wyższych sfer. To samo dotyczy butów na wysokim obcasie, które w XVII wieku podkreślały prestiż społeczny mężczyzny. Jednak jednymi z bardziej o tyle ciekawych, o ile szokujących faktów są takie, że najmłodszą rozwódką na świecie była… dziesięciolatka, a najmłodszą matką dziewczynka, która miała niecałe sześć lat. Najmłodszą babcią została natomiast nastolatka mająca lat szesnaście.