Pielęgnacja włosów latem – o czym nie możesz zapomnieć?

Gdy w końcu po zimie przychodzi upragnione lato, korzystamy z słonecznych dni tak dużo, jak tylko się da. Niestety, wysokie temperatury, nadmorski wiatr czy kąpiele w słonej bądź chlorowanej wodzie bardzo niekorzystnie wpływają na nasze włosy. Jak je przygotować na wakacje, by po powrocie nie trzeba było ich ścinać?

  1. Chroń głowę

Obecnie bardzo modne są wszelkie nakrycia głowy, zwłaszcza wielkie, plecione kapelusze. Warto je nosić nie tylko ze względu na wygląd, ale też i ochronę przeciwsłoneczną. Włosy wystawione długi czas na wysokie temperatury tracą kolor, sprężystość, stają się łamliwe i matowe. Noszenie kapeluszy ma też dodatkową zaletę – skóra twarzy również odwdzięczy się młodym wyglądem na dłużej.

  1. Używaj mgiełek ochronnych na włosy

Nie zawsze możemy ubrać nakrycie głowy. Na szczęście, na rynku istnieją specjalne preparaty na włosy z SPF 50, które w znacznej mierze ochronią nasze włosy. Nie kosztują dużo i dostępne są praktycznie w każdej drogerii.

  1. Wiąż włosy

Nic tak nie dodaje kobiecego uroku, jak długie włosy tańczące na wietrze. Jednak, również nic innego ich tak nie łamie i plącze. Idąc wzdłuż plaży, bądź w warunkach, gdzie występują silne podmuchy wiatru, warto włosy upiąć. Jest dużo pięknych i łatwych fryzur do wykonania, można je szybko znaleźć w Internecie, a będzie nam wygodniej i ochronimy nasze włosy.

  1. Nie susz włosów na słońcu

Wiele z nas latem rezygnuje z suszarki, czekając, aż słońce wykona całą pracę za nas. Już wyżej zostało napisane o szkodliwym działaniu promieni słonecznych na włosy, natomiast na mokre jest ono spotęgowane. Mokry włos jest dużo delikatniejszy i podatniejszy na urazy niż suchy. Jeśli już chcemy suszyć włosy naturalnie, warto to robić w cieniu, a nie wystawiać je na pełne słońce.

One thought on “Pielęgnacja włosów latem – o czym nie możesz zapomnieć?

Dodaj komentarz