Marka Comme des garcons – co warto wiedzieć?

Chyba nie da się w jednym miejscu wymienić wszystkich marek, jakie znaleźć można na całym świecie. Niektóre skupiają się tylko na rynku lokalnym, działając w obrębie kraju, a inne idą o krok dalej, starając się podbić kolejne państwa w obrębie kontynentu, a potem na świecie.

Dużo by można mówić na ten temat. Jedną z takich marek, którą można spotkać w różnych punktach globu jest Comme des garcons.

Japońska marka odzieżowa

Może nie wszyscy kojarzą nazwę Comme des garcons, ale zdecydowana większość osób kojarzyć może uśmiechnięte, czerwone serduszko. Tak właśnie sygnowane są produkty tej marki, które już od 1969 roku goszczą na rynku. Tak, taką właśnie długą historią może pochwalić się ta linia odzieżowa i nie tylko, która została założona przez młodą (na tamte czasy) stylistkę Rai Kawakubo.

Co oznacza Comme des garcons?

To z francuskiego i oznacza „jak dla chłopców”. Nazwa trochę przekorna, bowiem na pierwszy rzut oka poszły ubrania, które dedykowane były tylko dla kobiet. Dopiero po kilku latach, kiedy marka umocniła trochę swoją pozycję na rynku, Rai pomyślała o tym, aby stworzyć linię produktów dla mężczyzn.

Comme des garcons – intrygujące linie odzieżowe

Osoby, które już od wielu lat przypatrują się pracy Kawakubo wiedzą, że jej projekty są intrygujące. Już na pierwszy rzut oka widać, że wyłamują się one poza wszelkie schematy, zachwycając swoją oryginalność i niekiedy abstrakcyjną konstrukcją. Tak jest za każdym razem, kiedy kolejna kolekcja pojawi się na rynku. A jest ich już trochę w obiegu. Dla przykładu można wymienić takie kolekcje jak:

  • Comme des Garçons Homme Deux,
  • Comme des Garçons SHIRT,
  • Comme des Garçons Noir
  • Comme des Garçons Comme Des Garçons,
  • Comme des Garçons Homme Plus.

To tylko niewielka część z tego co zaprojektowała Rai. Nie można zapomnieć bowiem o tym, że w ramach jej marki projektują również inne, uznane osoby w tym, chociażby Tao Kurihara, Kei Ninomiya.

Uznanie dla Rai

Patrząc na projekty Rai i jej współpracowników, można wyrazić uznanie za całokształt. Dzisiaj jej marka jest rozpoznawana na całym świecie i każda osoba jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Chociaż sama właścicielka marki nie lubi, kiedy ktoś…zachwyca się jej projektami. Dlaczego? Ponieważ wtedy ktoś rozumie to, co jej siedzi w głowie, a ona tego nie chce. Wydaje się to skomplikowane, ale no cóż – tacy są właśnie projektanci. Dążą do perfekcji, chcąc zaproponować innym coś, co wymyka się utartym konwenansom. Taka właśnie jest marka Comme des Garçons.

Różnorodne ubrania Comme des Garçons

Gdyby zapytać, co konkretnie można znaleźć w ofercie tej marki, to śmiało można odpowiedzieć, że wszystko. Zarówno coś dla kobiet, jak również dla mężczyzn. Należy zaznaczyć, że ciuchy comme des garcons są luźne, jak również takie na wyjątkowe okazje. Spodnie eleganckie dla mężczyzn, które trzymają się niekiedy sztywnych ram dress code, jaki obowiązuje w pracy, jak również te ponad czasowe.

Panie także znajdą dla siebie spodnie, ale lepiej zwrócić uwagę na kobiece kreacje, których w ramach tej marki nie brakuje. Można zakupić je w wielu sklepach. Nie tylko tych stacjonarnych, ale również internetowych.

Pozostaje wierzyć, że w przyszłości marka pokaże kolejne projekty, jakie gościć będą nie tylko na paryskich pokazach mody. Będzie można podziwiać je w różnych miejscach. Nie tylko na pięknych modelkach, ale również na zwykłych osobach, jakie na co dzień można spotkać na ulicach. Widać, ze jest to marka o ogromnym potencjale, która jeszcze ma długie lata przed sobą na światowych rynkach modowych, gdzie takie ubrania są zawsze mile widziane.