Podstawy pielęgnacji twarzy – co warto wiedzieć?

Kompleksowa pielęgnacja cery opiera się tak naprawdę na czterech filarach. W tym wypadku niemałe znaczenie ma kolejność wykonywania wszystkich zabiegów oraz dobór odpowiednich kosmetyków. Zdecydowanie warto rozważyć kosmetyki naturalne, ponieważ nie są wyposażone w syntetyczne parabeny.

Jak dbać o cerę, by zapewnić jej codzienne dostawy wartości odżywczych i zdrowy piękny wygląd?

Pielęgnacja twarzy – od oczyszczania po regenerację

Podstawą pielęgnacji cery jest jej dogłębne oczyszczanie. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nasza twarz każdego dnia narażona jest na działanie bardzo wielu szkodliwych czynników zewnętrznych, począwszy od działania promieni słonecznych, a na makijażu kończąc.

Po każdym dniu należy jej się oczyszczanie. Warto w tym celu sięgnąć po naturalne żele do oczyszczania, które docierają do najgłębszych struktur skóry. Dopiero później będzie można przystąpić do tonizacji. Również w tym wypadku warto skusić się na toniki bazujące na naturalnych składnikach. Tonizacja to niezwykle ważny element, ponieważ dzięki zawartości aktywnych składników oczyszcza i przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów. Tonik sprawia, że kolejne kosmetyki znacznie lepiej przenikają wgłąb skóry, co w praktyce oznacza wzmocnienie ich działania. Trzecim etapem pielęgnacji będzie zastosowanie kosmetyków nawilżających. Wiemy doskonale, że odpowiedni poziom nawilżenia wpływa na elastyczność skóry. Dobre nawilżenie skutecznie usuwa niewielkie zmarszczki i sprawia, że cera odznacza się pięknym kolorytem.

Doskonałym sposobem jest stosowanie naturalnego olejowego serum. Tego typu specyfiki są niezwykle wydajne i jednocześnie bardzo skuteczne. Ostatnim etapem są kosmetyki regenerujące.